Pomagam NGO w marketingu

W dodatku bardzo często robię to ZA DARMO – zwłaszcza w zakresie doradztwa. Wierzę, że mogę wykorzystać swoją wiedzę dużo lepiej, niż tylko do zarabiania pieniędzy i prowadzenia agencji. Poczucie, że mogę poprawić w ten sposób jakość czyjegoś życia, jest dla mnie najbardziej wartościową formą wynagrodzenia 🙂

Ponadto, współpraca z trzecim sektorem oraz, generalnie przy projektach społecznych jest dla mnie fantastyczną odskocznią od codziennej pracy z „biznesem”.

Niektóre z organizacji, z którymi miałem przyjemność, pracować:

Niski poziom marketingu w NGO?  ⤵️

Niestety takie są realia. Organizacje w Polsce prawie w ogóle nie myślą o marketingu w takich kategoriach, jak robią to agencje czy świat biznesu. A przecież muszą walczyć o uwagę (i pieniądze) tych samych ludzi, o których walczy świat biznesu. To, że towarem jest idea, nie zmienia reguł funkcjonowania rynku…

Przejrzyj na oczy – przeczytaj mój artykuł o marketingu w NGO.

Jak powinien wyglądać marketing w NGO?

Prowadzę szkolenia dla trzeciego sektora

Od wielu lat prowadzę szkolenia z różnych obszarów, skierowane właśnie do fundacji i innych organizacji pozarządowych, które chcą rozwijać swój marketing. Najcześciej są to szkolenia organizowane przez organizacje takie jak MOST, jednak zdarzają się też szkolenia zamknięte.

Najczęstsze tematy to:

  • Jak przygotować stronę www, która pomoże w działaniach organizacji,
  • Pozyskiwanie środków w ramach Google Grants i prowadzenie kampanii w Google,
  • Komunikacja (nie tylko w social media) dla NGO – język korzyści i perswazja,

Czy sądzisz, że Twojej organizacji przyda się wsparcie marketingowe i nowe pomysły na to:

  • jak docierać do nowych  wolontariuszy?
  • jak zorganizować więcej kasy na funkcjonowanie i rozwój?
  • co zrobić, żeby ludzie zapamiętali to, co robicie?

Jeśli tak, to umówmy się na krótkie, niezobowiązujące spotkanie online. Nie ma tu haczyków – nic nie płacisz, a na 100% dowiesz się czegoś nowego.

Realizujemy też większe kampanie:

Bezpieczna Rodzina

To kampania zrealizowana w 2021 roku dla Miasta Tychy, na zlecenie tyskiego MOPSu. Celem kampanii było zarówno zwrócenie uwagi mieszańców gminy na trudną sytuację, w jakiej znajdują się często dzieci pozbawione opieki rodzicielskiej, ale przede wszystkim zachęcenie mkieskzńców by stworzyli w Tychach rodziny zastępcze.

Kampania spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem, a jej efekty przekroczyły nasze oczekiwania. Obecnie, nasza agencja utrzymuje kampanię na własną rękę, dzięki czemu kolejne dzieci mogą znaleźć rodziny zastępcze.

Odwiedź stronę kampanii Bezpieczna Rodzina.

Seniorzy z Pienin

To dla nas najbardziej wyjątkowy projekt, w który bardzo się zaangażowaliśmy wspólnie z moją wspólniczką – Asią (w Real Marketing). Projekt dotyczył naszych sędziwych sąsiadów – seniorów z naszej miejscowości i okolicznych. Po wielu spotkaniach i rozmowach, stworzyliśmy nowy brand „Seniorzy z Pienin”, opracowaliśmy identyfikację wizualną, zrobiliśmy stronę www, uspójniliśmy komunikację w mediach społecznościowych, stworzyliśmy profil na Patronite a nawet plakaty i ulotki. Wszystko po to, by zapewnić przetrwanie trzem domom dziennej opieki dla Seniorów.

Cały projekt realizowaliśmy pro-bono, a do tego zostaliśmy pierwszymi patronami! Domy nadal działają i wierzymy, że przyczyniliśmy się do tego w choć minimalnym stopniu 🙂

Odwiedź stronę projektu Seniorzy z Pienin & Zostań Patronem Seniorów z Pienin